Prawo do odstąpienia od umowy

   1. Zgodnie z Ustawą z dnia 25 grudnia 2014 r. o prawach konsumenta, Klient będący osobą fizyczną, dokonujący zakupów w Sklepie Internetowym e-giant.pl w zakresie niezwiązanym z jego działalnością gospodarczą lub zawodową (konsument) może odstąpić od umowy sprzedaży produktu zakupionego w Sklepie Internetowym e-giant.pl bez podawania przyczyny w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych od dnia otrzymania zrealizowanego zamówienia (wydania produktu).
   2. W celu ddstąpienie od umowy należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj i odesłać go na adres sklepu Giant Wrzeszcz, Al. Rzeczypospolitej 8, 80-369 Gdańsk lub na adres e-mail kontakt@e-giant.pl W przypadku całkowitego odstąpienia od umowy (zwrot wszystkich towarów z paragonu), zwracany jest także koszt za przesyłkę do klienta, o ile był to najtańszy sposób dostarczenia towaru. W przeciwnym wypadku Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu kosztów związanych z wysyłką towaru poniesionych przez klienta.
   3. Klient zobowiązany jest do zwrotu produktu w stanie niezmienionym, ze wszystkimi metkami wraz z dowodem zakupu. Koszt odesłania produktu w wyniku odstąpienia ponosi Klient. Sprzedawca zwróci Klientowi należność w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki od klienta.
   4. Sprzedawca nie odbiera kierowanych do niej przesyłek odesłanych za pobraniem i nie odpowiada za koszty związane z takimi przesyłkami.
   5. Wymiana może zostać dokonana na inny Produkt o cechach określonych przez Klienta pod warunkiem jego dostępności. W wypadku różnicy w cenie pomiędzy Produktem wymienianym, a tym na który ma nastąpić wymiana, odpowiednio Klient będzie obowiązany do dopłaty różnicy albo Sprzedawca do jej zwrotu.